خادمان حرم رضوی قبل از اعدام آرمان عبدالعالی چه کردند

 خادمان حرم رضوی قبل از اعدام آرمان عبدالعالی چه کردند

خادمان حرم رضوی قبل از اعدام آرمان عبدالعالی چه کردند؟

سال ۱۳۹۲ خبری وحشتناک ایران را در شوک فرو برد.

غزاله شکور دختر ۱۹ ساله به دست آرمان عبدالعالی پسری ۱۷ ساله به قتل رسید و اثری از جنازه او به دست نیامد.

در حالیکه چندین بار آرمان تا پای اعدام رفته و برگشته بود،مادر غزاله گفته بود اگر مشحص شود جنازه فرزندم کجاست از اعدام میگذرم اما جنازه ای که در سطل زباله انداخته شده بود هیچگاه پیدا نشد و بدین گونه آرمان بعد از ۸ سال لحظات سخت و طاقت فرسا،اعدام شد.

از روز گذشته(سه شنبه) نیز تلاش‌های مجدد دادستانی تهران، کمیته صلح و سازش و برخی مقامات قضائی دیگر برای متقاعد کردن خانواده شکور به منظور گذشت از اجرای حکم قصاص قاتل فرزندشان، مجددا شدت گرفته بود تا اینکه بر اساس قانون هر دو خانواده برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر دعوت شدند.

این تلاش‌ها تا جایی ادامه داشت که قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی از ساعت ۴ صبح به همراه تیمی از قضات اجرای احکام و کمیته صلح و سازش که سابقه طولانی در رضایت گیری برای پرونده‌های مختلف قتل دارند وارد سالن جلسات زندان رجایی شهر شدند.

در ابتدای حضور قاضی شهریاری در این اتاق، وی و دیگر اعضای کمیته صلح و سازش همه تلاش خود را برای کسب رضایت خانواده شکور انجام دادند که این تلاش‌ها باز هم به نتیجه‌ای نرسید و اولیای دم بر اجرای حق قانونی و شرعی خود اصرار داشتند.

در جلسه فوق، علاوه بر تلاش افراد با سابقه در گرفتن رضایت برای پرونده‌های قصاص به خانواده عبدالعالی نیز فرصت داده شد تا برای گرفتن رضایت با خانواده شکور دیدار داشته باشند.

در انتهای جلسه قاضی شهریاری یک بار دیگر از خانواده شکور درخواست کرد در فضایی آرام و به دور از حضور افراد برای سرنوشت پرونده‌ی قتل دخترشان تصمیم گیری کنند.

پیش از اعزام آرمان عبدالعالی به سالن اجرای حکم، خدام حرم مطهر امام رضا (ع) نیز با همراه داشتن پرچم متبرک گنبد حضرت امام رضا(ع)، ملاقاتی با خانواده شکور داشتند، اما تلاش‌های آنها نیز برای گرفتن رضایت بی نتیجه ماند و آرمان عبدالعالی علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته در طول هشت سال گذشته به سمت سالن اجرای حکم رفت و حکم قصاص در مورد او به اجرا در آمد.

م مشایی

Related post