درمان عفونت ادراری در منزل

 درمان عفونت ادراری در منزل

آمل امروز:

عفونت ادراری یکی از مشکلات رنج آوری هست که خیلی از ما با آن رو به رو شده ایم.

معمولا اولین راه مقابله با این مشکل که به ذهن میرسد استفاده از آنتی بیوتیک است.

اما راه های بهتری هم برای مقابله با آن وجود دارد:

پوشیدن لباس‌های خشک: در تابستان نگذارید لباس مرطوب به تنتان بماند، چون رشد باکتری‌ها را تحریک می‌کنند. اگر می‌توانید، در هر فرصتی لباس مرطوب را تعویض کنید.

پرهیز از محرک‌های غذایی: هنگام ابتلا به عفونت ادراری از غذا‌های محرک از قبیل کافئین، الکل، غذا‌های تند، نیکوتین، نوشیدنی‌های گازدار، و شیرین کننده‌های مصنوعی اجتناب کنید. این محصولات مثانه را بیشتر تحریک میکنند. در عوض بر روی غذا‌های سالم مانند کربوهیدرات‌ها همراه با فیبر بالا استفاده کنید.

مصرف زیاد آب: یکی از ابتدایی‌ترین گام‌ها برای رفع علائم عفونت ادراری، نوشیدن مقادیر زیاد آب است. دلیلش هم این است که باکتری‌های منجر به عفونت با نوشیدن آب از بین میروند. سعی کنید با مصرف کافی آب هر ۲۰ دقیقه یک بار به دستشویی بروید تا عفونت‌های موجود در دستگاه ادراری‌تان خارج شود. البته بیماران مبتلا به نارسایی‌های کلیوی باید در مورد میزان ایمن مصرف آب حتما با پزشک شان مشورت کنند.

مصرف ویتامین ث: در هنگام ابتلا به عفونت ادراری، دریافت میزان کافی از ویتامین ث ضروری است، زیرا مصرف این ویتامین ادرار را اسیدیتر کرده و مانع رشد باکتری‌ها در دستگاه ادراری می‌شود.

استفاده از حمام آب گرم: حمام بروید و از دوش آب داغ استفاده کنید. اگر چه این روش از نظر پزشکان و محققان علوم پزشکی ثابت نشده است، اما بسیاری از افراد مبتلا به عفونت دستگاه ادراری بعد از حمام آب داغ احساس کاهش خارش و سوزش و درد را اعلام می‌کنند.

نوشیدن آب گرم همراه با آبلیموی تازه:من خودم بارها از این روش استفاده کردم و سریعا سوزش و درد و التهاب با مصرف یک لیوان آب گرم که در آن آب لیموترش تازه ریخته اید از بین میرود.

م مشایی

Related post