قتل زن صیغه ای از صحنه سازی تا واقعیت

 قتل زن صیغه ای از صحنه سازی تا واقعیت

مرد جوان که به خاطر جلب رضایت همسر اولش در یک سناریوی عجیب همسر موقتش را به قتل رسانده بود به قصاص، پرداخت دیه و شلاق محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از اسفند سال ۹۷ با کشف جسد زن جوانی در محدوده شهرک اندیشه آغاز شد.

در ادامه بلافاصله مأموران کلانتری در محل حاضر شدند و پس از بررسی اولیه مشخص شد مقتول با طناب خفه شده و جسدش به آن محل منتقل شده است.

در جریان تحقیقات معلوم شد که مقتول زنی به نام نسرین بوده که چند سال قبل از شوهرش طلاق گرفته و با پسر خردسالش زندگی می‌کرده است. اما از چند ماه قبل با مردی متأهل ارتباط داشته است.

در ادامه مرد جوان بازداشت شد و به ازدواج پنهانی با نسرین اعتراف کرد و گفت: پس از آشنایی با نسرین به او علاقه پیدا کرده و صیغه‌اش کردم تا اینکه همسر اولم متوجه ماجرا شد و درخواست طلاق داد.

من برای اینکه زندگی‌ام را حفظ کنم تصمیم گرفتم با طرح نقشه‌ای ساختگی به همسرم ثابت کنم که به خاطر علاقه به او و فرزندانم نسرین را کشته‌ام و با گرفتن فیلم از این صحنه خیالش را راحت کنم. وقتی موضوع را با نسرین در میان گذاشتم او هم پذیرفت که با من همکاری کند.

روز قرار طناب را به دور گردنش انداختم و او بالای سطل رفت. همان موقع تلفنم زنگ زد و وقتی پس از چند دقیقه تلفنم را قطع کردم و به محل برگشتم دیدم سطل از زیر پای نسرین رها شده و واقعاً حلق آویز شده است.

پس از محاکمه متهم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران همسر سابق مقتول به‌عنوان قیم پسرش درخواست قصاص کرد و متهم نیز با تکرار اظهاراتش مدعی شد که قصدش کشتن مقتول نبوده و هنوز هم نمی‌داند که او بر اثر یک حادثه فوت کرده یا خودکشی بوده است.

وی در پاسخ به سؤال قاضی که پرسیده بود اگر قصدتان صحنه‌سازی برای تهیه فیلم بوده، چرا آثار ضرب و جرح روی بدن مقتول دیده شده، گفت: من با او درگیر نشدم و ممکن است آثار جراحت مربوط به زمانی باشد که در حال انتقال جسد او بودم. من آن روز به خاطر مصرف مشروبات الکلی در حالت طبیعی نبودم.

با پایان دفاعیات متهم، قضات برای صدور حکم وارد شور شدند و متهم را برای قتل به قصاص و به خاطر ضرب و جرح به پرداخت دیه و ۸۰ ضربه شلاق برای شرب خمر محکوم کردند.

م مشایی

Related post