عمران خان: تلاش‌ها برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا نتیجه‌بخش بوده / به راه حل های دائمی نیاز داریم

نخست وزیر پاکستان گفت: تلاش‌های برای کاهش تنش در منطقه و بین ایران و آمریکا نتیجه بخش بوده است.

به گزارش روز یکشنبه رسانه های پاکستان،عمران خان در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه سایه جنگ بین ایران و آمریکا کمرنگ شده افزود ما احساس می کنیم که دیپلماسی توانست تنش ها در منطقه را کاهش دهد.

وی اظهار داشت برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا به راه حل های دائمی نیاز است.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: با افزایش تنش بین ایران و آمریکا پس از حملات موشکی به تاسیسات نفتی عربستان، اسلام آباد دیدارهایی با مقامات ایران، آمریکا و عربستان برای کاهش تنش انجام داد.

وی با اشاره به تاثیرات درگیری در منطقه تصریح کرد وقوع جنگ در منطقه تاثیرات مخربی بر جهان خواهد داشت .

احتمال میانماری شدن اوضاع کشمیر

نخست وزیر پاکستان در ادامه با نگرانی از وضعیت کشمیر و حمله نیروهای امنیتی هندی به معترضان گفت که دولت فعلی هند در نظر دارد دست به نسل‌کشی مسلمانان مانند میانمار بزند.

عمران‌خان خطاب به جامعه جهانی افزود باید جلوی دولت فعلی دهلی‌نو را گرفت زیرا این کشور به سمت سرکوب مسلمانان در حال حرکت است.

نظامی‌گری آمریکا در افغانستان به ضرر پاکستان تمام شد

عمران خان با اشاره به اوضاع افغانستان و بی‌تاثیر بودن رویکرد نظامی برای حل این بحران گفت: پس از تهاجم شوروی در افغانستان، ما با جنگ آمریکا علیه تروریسم و حضور در افغانستان مواجه شدیم که تبعات سنگینی بر پاکستان داشت.

وی تاکید کرد: باید از گذشته درس بیاموزیم، کشورها باید به جای جنگ به فکر توسعه و تقویت زیرساخت ها برای رفاه مردم باشند.امروز ا از افغانستان، یمن و سوریه تا لیبی، عراق و سومالی شاهد خونریزی و درگیری هستیم.

Related post

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.